سوالات متداول

فرق لوگو، لوگو تایپ و لوگو ترکیبی چیست؟
لوگو های امثال شرکت نایک و اپل لوگو یا همان نماد تصویری میگویند. لوگو های امثال شرکت کوکاکولا و سامسونگ و حتی نوکیا لوگو تایپ یا همان نماد نوشتاری گفته می شود. لوگو های امثال شرکت پوما که ترکیبی از هر دو مدل نوشتاری و تصوری می باشد می گویند که علاوه بر نام اختصاصی آن شرکت تصوری نیز در کنارم نام آن قرار داده شده است
آیا لوگوی فارسی مناسب تر برند من است یا انگلیسی؟
به صورت خلاصه اگه برنده شما صرفاً در ایران فعالیت می کند و فقط در ایران فعالیت دارد و همچنین مخاطبین و مشتریان شما صرفاً ایرانی باشند بهتر از یک لوگوی فارسی برای برند شما طراحی شود. در غیر اینصورت یک لوگوی انگلیسی می تواند پیشنهاد خوبی برای برند شما باشد. در کل سوال شما به عوامل مختلفی بستگی دارد.
قیمت طراحی لوگو بر چه اساسی می باشد؟
قیمت طراحی بستگی به شخص طراح دارد، شاید یک طراح قیمت طراحی لوگو را 20 میلیون تومان در نظر میگیرد، طراح دیگری همون لوگو را با 2 میلیون تومان برآورد هزینه میکند. ولی اصولا طراحی لوگو از 500 هزار تومان الی 3 میلیون تومان به صور عرف می باشد. مجموعه آژانس ما طراحی لوگو را از 600 هزار تومان الی 1500 هزار تومن در نظر گرفته است که بستگی به نوع و سبک لوگو دارد.
آیا هرچه هزینه طراحی لوگو بیشتر باشد کیفیت آن نیز بیشتر است؟
نه به هیچ وجه... قسمت عمده ای از فرآیند طراحی لوگو به مطالعات و تحقیق در رابطه با برند اختصاص پیدا می کند. هر چه ابعاد یک برند بزرگتر و فراگیر تر باشد، میزان انرژی و مطالعات روی آن برند نیز وسیع تر می شود که این امر تاثیر مستقیمی روی هزینه یک پروژه طراحی لوگو خواهد داشت.
آیا امکان عقد قرارداد برای طراحی لوگو وجود دارد؟
بله... آژانس ما آمادگی هرگونه عقد قرار داد در خصوص طراحی لوگو و همچنین تمامی خدماتی که ارائه میدهیم را داریم. برای تمامی خدماتی که ارائه داده می شود فاکتور با تمام جزئیات صادر میگردد.
در صورت عدم رضایت از لوگوی خود آیا میتوانیم سفارش خود را کنسل کنیم؟
در صورتی میتوانید سفارش خود را کنسل کنید که اتود لوگوی شما زده نشده باشد و مبلغ واریزی شما به حسابتان بازگردانده خواهد شد.
شرایط پرداخت وجه جهت اجرای پروژه چگونه است؟
30 درصد مبلغ کل جهت شروع پروژه ، 30 درصد در زمان اصلاحات و 40 درصد در زمان تحویل فایل.
آیا امکان بازگشت وجه وجود دارد؟
در دو شرایط امکان بازگشت وجه به مشتری وجود دارد:
  • کپی بودن و الهام گرفتن لوگو از لوگو های موجود
  • عدم داشتن کیفیت و استاندارد کافی
از عدم کپی بودن طرح های شما را از کجا اطمینان حاصل کنیم؟
خلاقیت و عدم کپی برداری از کلیه طرح ها به صورت کتبی ضمانت خواهد شد و طبق قرارداد فی مابین کلیه عواقب ناشی از کپی بودن هر طرح نیز متوجه این مجموعه خواهد بود. شما میتوانید در قسمت نمونه کار طراحی لوگو در اصفهان تمامی طرح های این مجموعه را مشاهده و از کپی بودن یا نبودن آنها اطمینان حاصل کنید.
منظور از اتود اولیه چیست؟
منظور از اتود های اولیه طراح های متنوعی هستند که برای انتخاب برتر و اظهار نظر نمونه منتخب به کارفرما یا صاحب سفارش ارائه داده میشود، حداقل اتود ارائه شده 3 طرح می باشد. که پس از انتخاب یک طرح توسط سلیقه مشتری به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی کار شده و ارائه داده میشود.
چه مدت زمانی برای دریافت اتود اولیه لازم است؟
معمولا طی 3 الی 4 روز پس از ثبت سفارش و واریز مبلغ پیش پرداخت ارسال فرم مشخصات لوگو می باشد.
چگونه از مفهوم نهایی لوگو خود مطلع شویم؟
به همراه فایل نهایی که حاوی توضیحات فنی پیرامون لوگو می باشد، به همراه لوگو ارائه می گردد.
مدت زمان برای طراحی یک لوگو چقدر می باشد؟
در زمان عادی بین 4 الی 1 هفته زمان خواهد برد.
اگر لوگوی ارائه شده مورد پسند ما نبود و یا احتیاج به ویرایش داشت، چه باید کرد؟
در زمان اجرای عقد قرارداد، متعهد میشویم تا رسیدن به نتیجه مطلوب بدون دریافت هزینه اضافه طرح را ویرایش نماییم و در برخی از مسائل اجرای طرح جدید را در اولویت کار خواهیم قرار داد.
طراحی لوگو تحت چه فرمتی و با چه نرم افزاری اجرا خواهد شد؟
کلیه طرح های این آژانس در تخصصی ترین نرم افزار ها و بروز ترین آنها اجرا می شود. فرمت طرح لوگو بستگی به نرم افزاری هستن که با آن اجرا می شود. نرم افزارهای امثال: کارل، ایلوستریتور، فتوشاپ و ... می باشد که هر کدام فرمت های جداگانه ای برای خروجی از طرح را دارند از جمله این فرمت ها را میتوان به Ai, CDR, PNG, PSD, JPEG, EPS نام برد. همچنین اگر فرمت خاصی مد نظر شما باشد میتوانید آنرا از ما بخواهید و یا پس از مدتی بصورت رایگان فرمت لوگوی خود را تبدیل یا بروز رسانی کنید .
آیا رنگ سازمانی هنگامی طراحی لوگو تعیین می شود؟
قطعا بله... رنگ به عنوان حاملی از مفاهیم در هنگام طراحی لوگو تعریف می گردد.
رنگ لوگو چگونه انتخاب می شود؟
در هنگام سفارش لوگو اگر رنگ خاصی مدنظر دارید پیشنهاد دهید، اگر شرکت، سازمان و یا نهاد شما دارای رنگ سازمانی خاص باشد از آن رنگ الگو گرفته میشود به صورت کلی اگه هیچ یک از مواردی که گفت شد اماکن پذیر نبود رنگهای سازمانی را با توجه به سبک و سیاق لوگو و زمینه فعالیت شما به گونه ای انتخاب می کنیم که در آینده و با تبلیغات مکمل دیگر بتوانید لوگو را به برندی موفق تبدیل کنید.
آیا امکان ارائه مهر شد از آژانس شما امکان پذیر است؟
بله، پس تایید نهایی لوگو، مهر شرکت شما به همراه تحویل نهایی سفارش به صورت رایگان تحویل شما گردید می شود.
لوگو برند خود را چگونه به ثبت برسانیم؟
برا ی ثبت لوگو با علائم تجاری شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس www.iripo.ssaa.ir و تکمیل اظهار نامه و یا از طریق یکی از موسسات ثبتی اقدام نمایید.
آیا لوگو های آماده و کپی قابل ثبت را دارند؟
خیر... لوگو های آماده و الهام گرفته شده از دیگر لوگو نه قابل ثبت هستند و نه ارزشی برای برند شما ایجاد خواهند کرد.
عواقب یک لوگوی کپی شده چیست؟
یک لوگو هویت و شخصیت برند شماست، اولین تاثیری که یک لوگوی کپی بر برند شما خواهد گذاشت بی اعتبار کردن شما نزد مخاطبانتان است، و دومی ضعف یک لوگوی کپی عدم ثبت لوگو در داخل ایران و خارج از ایران است از همه مهمتر مورد سومی که میتواند گریبان گیر شما و برند شما شود، خطر تحت پیگرد قانونی قرار گرفتن لوگو و برند توسط صاحبان اصلی لوگو است.
یک لوگوی استاندارد چه تاثیری بر کسب و کار ما خواهد گذاشت؟
اولین باز خوردی که می توان از یک لوگو خوب و استاندارد دریافت کرد، تاثیر مثبت و به یاد ماندنی در ذهن مخاطبین شماست. لوگو نشانه و هویت یک برند است که شخصیت برند شما را در ذهن مشتری به صورت غیر مستقیم ثبت خواهد کرد.
ویژگی یک لوگوی استاندارد چیست؟
  • قدرتمند و تثبیت مداوم در ذهن مشتری
  • ایجاد انگیزه و جذب مخاطب
  • ارائه مفهوم عمیق کسب و کار شما
  • به صورت انحصاری و عدم کپی برداری
  • امکان ثبت برند در داخل و بین المللی
  • طراحی شده بر اساس تفکرات، دیدگاه ها و سلایق مشتری
  • امکان قابلیت چاپ در اندازه های مختلف و بر اساس متریال های مختلف
منظور از اجرای لوگو در چارچوب قوانین لوگو چیست؟
لوگو باید یکپارچه، ایجاد نظم و چارچوب در جهت ثبت برند در ذهن مخاطب و بیان مفهوم هویت برند را دارا باشد.
آیا همه مشاغل و کسب و کارها به لوگو نیاز دارند؟
بله... لوگو نشانه هویت و برند شما می باشد. برای معرفی خود به مخاطبانتان داشتن یک لوگو الزامی می باشد. لوگو باعث می شود شما در ذهن مخاطبان خود قرار بگیرید. و پس اگر به یک کسب کار موفق و ایده آل فکر می کنید، داشتن یک لوگوی استاندار ضروری است.