سوالات متداول

بهینه سازی سایت چیست؟
بهینه سازی سایت جهت ارتقای یک سایت و همچنین افزایش بازدید کنندگان از سایت گفته میشود که توسط موتورهای جستجوگر دریافت میکند. جنبه های مختلفی از نظر کلمات و همچنین لینک های که در سایت قرار داده میشود، سئو را در بر میگیرد. پس سئو یا بهینه سازی سایت را جدی بگیرید.
چقدر زمان لازم است تا به رتبه اول گوگل برسیم؟
پاسخ به این سوال برای هر سایت و کسب و کاری متفاوت خواهد بود، سئو میزان اعتبار و فعالیت سایت شما، کلماتی که روی آن تمرکز کرده ای و همچنین وضعیت دیگر رقبای شما مدت زمان را تعیین خواهد کرد. میتوان گفت برای رسیدن به رتبه اول گوگل ممکن است 3 ماه و شاید هم یک سال زمان لازم باشد.
برای رسیدن به رتبه اول گوگل چه تضمینی وجود دارد؟
مشتریان زیادی از ما تضمین اول بودن در گول را از ما میخواهند . این کاملا یک خواسته اشتباه و غیر قانونی می باشد. شما نمیتوانید هیچ سئو کاری را پیدا کنید که به شما تضمین رتبه اول بودن در گوگل را بدهد. این نوع تضمین یک نوع کلاه برداری به حساب می آید. پس هیچ تضمینی برای تعیین دقیق رتبه شما در یک زمان مشخص وجود ندارد. شرکت گوگل بارها اعلام کرده است این روش نوعی کلاه برداری به حساب می آید.
هزینه انجام خدمات سئو به چه صورتی می باشد؟
سئو محصولی مشخص شده ای نیست که بتواند رو آن قیمت ثابتی قرار داد بلکه مجموعه ای خدمات تخصصی می باشد که برای یک سایت انجام میگیرد پس نمیتوان قیمت مشخصی برای همه سایت ها در نظر گرفت. برای تعیین قیمت سئو اولین کاری که باید انجام داد آنالیز سایت شما با دیگر رقبای شما می باشد و بعد از آن برسی کلمات کلیدی که برای سئوی سایت ارائه داده میشود می توان هزینه سئو را تا حدودی تعیین کرد.
فواید سئو کردن سایت چیست؟
  • افزایش رقابتی مناسب نسب دیگر رقبا و همکاران خود در بستر اینترنت
  • تاثیر بسزایی در فروش محصولات بخصوص برای کسب و کارهای اینترنتی
  • بالا بودن رتبه سایت شما نسبت به سایت های دیگر در گوگل
  • افزایش بازدید کاربران وب به سایت شما
  • افزایش فروش اینترنتی و یا کسب و کار شما در بستر سایت
  • کاهش شدید هزینه تبلیغاتی جانبی برای کسب و کارهای خودتان
  • اعتبار و اطمینان کافی به کاربران برای بالا بردن رتبه خود در گوگل
  • بهترین فرصت برای تبلیغ سایت شما با ماندگاری بالاتر
آیا سئو برای همه سایت من ضروری است؟
اگر هدف شما از حضور در بستر اینترنت دیده شدن و پیدا کردن مخاطبان کسب کار خود می باشید یکی از الزامات و ضروریات سایت شما سئو می باشد. در حال حاضر شرکت های فراوانی وابسته به گوگل هستند و رقابت های بسیاری در تمام زمینه های کسب و کارها در گوگل انجام می شود. پس ضروری بودن سئو برای شما بسته به نوع حضور شما در اینترنت و همچنین بسته به نوع فعالیت شما و کسب و کار شما دارد.
بازدیدکنندگان چگونه جستجو می‌کنند؟
بیشتر سایت های اینترنتی در موتورهای جستجو امثال گوگل، یاهو، بینگ و... پیدا میشوند. بر فرض مثال شما به دنبال طراحی سایت در اصفهان هستید، احتمالا این کلید واژه ها را جستجو خواهید کرد: طراحی سایت در اصفهان، طراحی سایت ارزان اصفهان، طراحی سایت حرفه ای در اصفهان. به این نوع کلمات، کلمات کلیدی گفته می شود که نقش بسیار بسزایی در سئو دارند. تجربه ثابت نمونه است که کاربران همگام جستجو چند لینک اول صفحه اول نتایج جستجو کلیک می‌کنند و به صفحات دیگر مراجعه نمی کنند. پس در صفحه اول بودن بسیار مهم است و حیاطی می باشد.
بودن در صفحه اول گوگل بر چه اساسی می باشد؟
هیچ کسی تا کنون از الگوریتم رتبه بندی موتورهای جسجو گر گوگل اطلاعی ندارد این الگوریتم ها کاملا سری و محرمانه می باشد. برای قرار گرفتن در رتبه اول گوگل باید بدانید سئو چیست و چگونه باید سایت خود را سئو کنید.
بهترین روش برای یادگیری سئو چیست؟
فرایند آموزش سئو بسیار زمان بر و کمی پیچیده می باشد، معمولا وقتی شما به دنبال نکته یا موضوعی خاصی باشید به دنبال مقاله، کتاب و یا حتی کلیپ های آموزشی هستید. در زمینه سئو باید به دنبال مقالات جامع و کامل و یا آموزش های حضوری نزد اساتید متخصص بروید و تا زمانی که شما به مبحث سئو علاقمند نباشید نمیتوانید سئو را حرفه ای یاد بگیرید.
چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟
گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند، با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند.